Dzieciństwo jest snem rozumu

Dzieciństwo jest snem rozumu

🌠 “Dzieciństwo jest snem rozumu.” – J.J. Rousseau 🌠

W tajemniczym świecie dzieciństwa, gdzie rozum ustępuje miejsca sercu i wyobraźni, każdy dzień jest niezwykłą przygodą. Rousseau przypomina nam, że dzieciństwo to nie tylko okres życia, ale stan bycia, gdzie rzeczywistość splata się z marzeniami.

W ten sposób, „sen” może symbolizować stan, w którym dzieci żyją w świecie wyobraźni i intuicji, zanim nauka i racjonalne myślenie zaczną dominować w ich sposób postrzegania świata. To piękne ujęcie dzieciństwa jako czasu magii, odkrywania i niewinności, kiedy to emocje i wyobraźnia kształtują doświadczenie dziecka.

Rousseau, będąc filozofem oświecenia, mógł również użyć tego stwierdzenia, by podkreślić, że dzieciństwo jest okresem, w którym rozum jest jeszcze nieaktywny lub niewykształcony, a świat dziecka kształtowany jest przez wrażenia sensoryczne i emocjonalne doświadczenia, a nie przez logiczne myślenie i rozumowanie.

W mojej roli fizjoterapeuty i osteopaty dziecięcego jestem świadkiem tej magicznej podróży. Widzę, jak dzieci odkrywają świat nie przez pryzmat logiki, ale przez ciekawość, radość i twórczą ekspresję.

Wspieranie harmonijnego rozwoju dziecka, nie tylko w aspekcie fizycznym, ale i emocjonalnym, to moja misja. Pozwalamy marzeniom dzieci płynąć swobodnie, podążając za ich wyobraźnią i kreatywnością.

🌈 Opowiedzcie nam o magicznych światach, które odkrywają Wasze dzieci. Jakie są ich marzenia i co inspiruje ich wyobraźnię? Dzielcie się Waszymi historiami i doświadczeniami!